عنوان مقاله : بررسی رفتارهای مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز خرید اینترنتی در ایران

نام و نام خانوادگي نويسنده اول (سمیه سعادت عباسی)

وابستگی سازمانی نویسنده (گروه مدیریت بازرگانی، واحد تهران مرکز، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران)

آدرس پست الكترونيك نويسنده (amiri_saadat59@yahoo.com)

 

چکیده

– در این تحقیق به بررسی تاثیر ابعاد مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز خرید اینترنتی در ایران پرداخته شده است. از جمله ابعاد مورد بررسی مدیریت ارتباط با مشتری کیفیت اطلاعات، کیفیت سیستم و کیفیت خدمات را می توان نام برد. مراکز خرید آنلاین (مانند: دیجی کالا، بامیلو و زنبیل) یک روند جدید در محیط آنلاین هستند. این مراکز محصولاتی را از فروشگاه های مختلف در یک مکان مرکزی ارایه می دهند. ایجاد ارتباطات با کیفیت بالا با مشتریان برای مراکز خرید آنلاین حیاتی است و مدیریت ارتباط با مشتری یک مفهوم به طور گسترده ای برای ایجاد این روابط است. در این تحقیق با توزیع پرسشنامه میان ۸۱ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، به جمع آوری داده ها پرداخته شده است. این پرسشنامه شامل ۱۸ سوال بوده است که با استفاده از آزمون کرونباخ، پایایی آن اثبات شده است. همچنین با استفاده از آزمون همبستگی پیرسون و تخمین الگوی رگرسیونی به این نتیجه رسیدیم که تمامی ابعاد مدیریت ارتباط با مشتری در مراکز خرید اینترنتی منتخب در ایران است.

واژگان كليدي: مدیریت ارتباط با مشتری، مراکز خرید اینترنتی، رضایت مشتری، پایایی پرسشنامه

 

 ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ .

ادامه مطلب

ویژگی های صندلی آبی خلاق و بیرونی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

ادامه مطلب

کتاب قفسه کتاب های کلاسیک را تفسیر می کند

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت.

ادامه مطلب

مبلمان طراحی مدرن 2016

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها .

ادامه مطلب

الهام بخش طراحي سبز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه .

ادامه مطلب