تعویض و مرجوعی کالا:
در زمان انجام فرآیند کنترل کیفی هر کالا، تمامی اندازه ها، سایز، رنگ، جنس پارچه و دیگر اطلاعات مورد نیاز، بطور کامل و شفاف در بخش توضیحات آن کالا در سایت بنی ماما آورده می شود تا مشتری بتواند با توجه به آن، کالا و مشخصه  مناسب را انتخاب نماید.
انتخاب و سفارش کالا به منزله مطالعه کامل توضیحات و در نظر گرفتن اندازه های اعلام شده برای هر محصول، تلقی می شود.
امکان رزرو کالا (سفارش) برای مشتری میسر نمی باشد.
سفارش هایی که به هر دلیل تا 3 روز کاری تعیین تکلیف نشوند، به صورت سیستمی لغو می شوند و پس از لغو سفارش، مشتری هیچگونه حقی در خصوص سفارش و کالاها ندارد.

سفارش هایی که به صورت اینترنتی ثبت و پرداخت شده باشند و به هر دلیلی نیاز به هماهنگی با مشتری داشته باشند ولی امکان هماهنگی با مشتری میسر نشود، حداکثر تا 3 روز کاری جهت تعیین تکلیف به صورت رزرو باقی مانده و در صورت عدم انجام هماهنگی، سفارش از طرف فروشگاه تعیین تکلیف و ارسال می گردد.
مجموعه اینترنتی بنی ماما هیچ مسئولیتی برای تامین مجدد کالای اتمام موجود شده و یا ارائه خدمت در آن خصوص ندارد.

امکان اعمال تغییر در سفارش ثبت شده وجود ندارد، لذا در صورت نیاز به انجام هرگونه تغییر و یا لغو سفارش، لازم است که مشتری تغییرات را بصورت تلفنی در ساعات کاری اطلاع رسانی نماید.
انجام هرگونه تغییر در سفارش منوط به تایید بنی ماما بوده و ارسال پیام از طرف مشتری به منزله پذیرش درخواست مشتری مبنی بر اعمال تغییر در سبد سفارش نمی باشد.
نکته مهم: جهت رعایت مسایل بهداشتی، احترام به حقوق سایر مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ای، امکان مرجوعی و یا تعویض کالا وجود ندارد.

با عنایت به انجام کنترل کیفی، ثبت اطلاعات و توضیحات، قیمت گذاری و … محصولات توسط نیروی انسانی صورت می گیرد، احتمال بروز خطا وجود دارد، لذا تعویض یا مرجوعی کالا تنها زمانی امکان پذیر است که قصور مجموعه بنی ماما در خصوص ارسال کالا خلاف سفارش مشتری و اطلاعات سایت و یا معیوب بودن کالا، احراز گردد.
معیار تشخیص معیوب بودن کالا، استانداردهای واحد کنترل کیفی بنی ماما می باشد .

ضمنا به این نکته نیز توجه فرمایید که در بعضی کالای های واردتی خصوصا برندهای اورجینال ممکن است مارک لباس از لباس جدا شده و یا با ماژیک مخدوش شده باشد که این امر مسئله ای عادی است و در گمرک اتفاق می افتد.
باتوجه به نحوه اندازه گیری، اختلاف اندازه گیری تا 1 سانتی متر (2 سانتی متر برای دور سینه و دور کمر) از موارد مرجوعی محسوب نمی گردد.
امکان انجام کنترل کیفی برای کالاهایی که داخل بسته بندی تولید کننده هستند و یا به صورت پک چند عددی عرضه می شوند، وجود ندارد، لذا در صورت داشتن نقص، به عنوان قصور بنی ماما درنظر گرفته می شوند.
در صورت احراز قصور از طرف مجموعه بنی ماما، رفع نقص و یا جبران هزینه های احتمالی عودت کالا توسط مشتری، در اسرع وقت انجام می گردد و در این موارد هزینه عودت کالا و ارسال مجدد بر عهده بنی ماما می باشد.
در صورتیکه مشتری پس از تحویل سفارش متوجه اشتباه یا نقص در کالای ارسالی از طرف بنی ماما شود، به دلیل حفظ مسایل بهداشتی، احترام به حقوق سایر مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ای، لازم است حتی الامکان بدون باز کردن بسته بندی محصول، مراتب را حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت سفارش به مجموعه بنی ماما اطلاع رسانی نماید. لازم به ذکر است امکان رسیدگی به درخواست هایی که پس از این زمان به مجموعه بنی ماما ارجاع شوند، وجود ندارد.
شرط بررسی مرجوعی کالا، ارسال پیام حاوی نام و نام خانوادگی، شماره سفارش، علت مرجوعی و عکس یا فیلم از نقص کالا به واحد پشتیبانی بنی ماما، از طریق پیام رسان واتس اپ با شماره 09192578797 می باشد.
کالا باید در شرایط آکبند باشد و تگ، مارک، کوپ لباس خراب نشده باشد. کالایی که مورد استفاده قرار گرفته و یا شست و شو شده باشد، مورد پذیرش نخواهد بود.
شرط پذیرش مرجوعی، ارسال کالا در وضعیت اعلام شده و ارسال تمامی ملزومات و ملحقات کالا می باشد.
در موارد خاص، مشتری می تواند درخواست مرجوع نمودن کالا را داشته باشد. 
مجموعه بنی ماما پس از بررسی شرایط، در پذیرش یا عدم پذیرش مرجوعی، اختیار دارد.
در صورت قصور بنی ماما، مطابق توضیحاتی که به مشتری داده خواهد شد، ایشان سفارش را از طریق پست سفارشی به آدرس بنی ماما عودت می نماید. هزینه ارسال سفارش بر عهده بنی ماما خواهد بود و وجه مربوط به سفارش با هماهنگی قبلی به مشتری عودت خواهد شد.
مدت زمان تعویض یا عودت وجه کالای مرجوعی به مشتری، تا 7 روز کاری پس از تحویل شدن کالا به بنی ماما می باشد.
شماره حساب یا شماره کارت اعلام می نماید، ملاک پرداخت بوده و مسئولیت آن بر عهده مشتری می باشد.
بطور کلی هر عاملی که خارج از اختیار بنی ماما می باشد (مانند اتفاقات غیر منتظره مانند تصادف، بلایای طبیعی، ارائه خدمات نامناسب یا با کیفیت پایین توسط سایر سازمانها، موسسات دولتی (از جمله اداره پست جمهوری اسلامی) و خصوصی و ….که موجب کاهش خدمت رسانی بنی ماما گردد، از تعهد مجموعه بنی ماما خارج است لیکن مجموعه بنی ماما نهایت تلاش خود را می کند تا به محض رفع مشکل، خدمت رسانی با کیفیت قبلی را ادامه دهد.
مجموعه بنی ماما، تعهد می نماید به محض عادی شدن شرایط، خدمات رسانی مطلوب انجام گردد.