مقدمه

این وب سایت توسط بنی ماما  اداره می شود. هرگونه داد و ستد در این وب سایت نیازمند مذاکره و پذیرش قبلی شرایط و ضوابط زیر می باشد.

ماده 1

این شرایط و ضوابط بیانگر کلیه تعهدات طرفین می باشد. در این معنا، فرض می شود که مشتری همه مفاد این شرایط و ضوابط را بدون استثناء پذیرفته است. هیچ سند کلی یا جزئی که توسط مشتری ارسال یا ارائه شده است را نمی توان در این باره گنجاند.

ماده 2

این شرایط و ضوابط کلی به منظور تعریف حقوق و تعهدات طرفین به عنوان بخشی از  فروش آنلاین کالا و خدمات ارائه شده توسط فروشگاه بنی ماما  به مشتری در نظر گرفته شده است.

ماده 3: اسناد قرارداد

قرارداد متشکل از اسناد قراردادی زیر است، که به ترتیب ارائه شده اند: شرایط و ضوابط و فرم تأیید سفارش. در صورت تعارض بین مفاد مندرج در اسناد دارای رتبه های مختلف، مفاد سند دارای ردیف بالاتر حکمفرما خواهد بود.

ماده 4: رسمیت – طول دوره

این شرایط و ضوابط در تاریخ ارسال سفارش خرید رسمیت یافته و پس از ارائه کالا و خدمات خریداری شده منقضی می گردد.

ماده 5: امضاء الکترونیکی

مشتری اظهار می دارد با کلیک بر روی «ارسال» در انتهای روال سفارش، سفارش و تمامیت این ضوابط و شرایط را بدون استثناء می پذیرد. این یک امضاء الکترونیکی است که، بین طرفین، دارای ارزشی یکسان مانند امضاء کتبی می باشد.

ماده 6: تأیید سفارش

اطلاعات قراردادی از طریق ایمیل قبل از تاریخ تحویل مورد تأیید قرار می گیرد.

ماده 7: مدارک معامله

سوابق ذخیره شده در سیستم های کامپیوتری بنی ماما(در شرایط متعارف بی خطر)، به عنوان مدارک مکاتبات، سفارشات و پرداخت ها بین طرفین در نظر گرفته می شود.

ماده 8: پردازش سفارش

مشتری صحت کامل بودن و تطابق اطلاعات ارائه شده را در طول سفارش از جمله نشانی و شماره تلفن تحویل را مورد تأیید قرار می دهد. بنی ماما مسئول هرگونه خطا در ورود اطلاعات و تبعات آن (برای مثال تأخیر یا خطا در تحویل)،نمی باشد. هزینه های متحمل شده جهت عودت سفارش به عهده مشتری خواهد بود.

ماده 9: اطلاعات محصول

9-الف: فروشگاه بنی ماما تلاش می کند تا رنگ ها تا حد امکان واقعی به نظر برسند. با این وجود، به دلیل محدودیت های تکثیر مجدد دیجیتال در مرورگر های مختلف وب، نمی توان نمایش دقیق رنگ را تضمین کرد. به اطلاع می رساند که رنگ واقعی که در صفحه نمایش می بینید ممکن است متفاوت با محصولات سفارش داده شده باشد.

9-ب: تلاش های لازم برای صحت توضیحات، تصاویر و اندازه ها انجام شده است، با این وجود اختلافات ممکن است رخ دهند. بسته بندی نیز ممکن است از آنچه که نشان داده شده است متفاوت باشد.

9-ج: ویدیو های محصولات فقط باید به عنوان راهنما جهت محصولات مورد استفاده قرار گیرند. رنگ محصول و تجهیزات جانبی نشان داده شده ممکن است متفاوت از اقلام واقعی موجود برای خرید باشند.لطفا از مطالعه جزئیات محصول در صفحه جزئیات محصول به منظور تأیید رنگ و آنچه که در قیمت خرید گنجانده شده است اطمینان حاصل نمایید.

9-د: پیشنهادات ارائه شده توسط فروشگاه بنی ماما فقط در زمان در دسترس بودن موجودی کافی معتبر می باشد.

ماده 10: قیمت

قیمت ها به تومان ارائه شده اند. شامل هزینه های آماده سازی و ارسال نبوده و این هزینه ها قبل از تأیید سفارش به مشتری اعلام می گردند.

قیمت ها برای مدت یک هفته معتبر هستند. قيمتي که در هنگام سفارش مشتري در پيش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد

 

فروشگاه بنی ماما حق تصحیح قیمت ها را در صورت نادرست بودن قیمت ها یا حمایت از فروشگاه به دلیل افزایش قیمت به دلایلی نظیر افزایش قیمت مواد اولیه، مالیات های جدید یا نوسانات نرخ ارز محفوظ می دارد.

ماده 11: پرداخت

فروشگاه بنی ماما در صورت عدم پرداخت یا امتناع صدور مجوز پرداخت توسط موسسات مالی مجاز،حق تعلیق هرگونه سفارش یا تحویل آن را برای خود محفوظ می دارد.

فروشگاه بنی ماما صریحا حق امتناع از تحویل یا پذیرش یک سفارش مشتری را که به طور کامل سفارش قبلی را پرداخت نکرده یا اختلاف پرداخت وی هنوز تسویه نشده است محفوظ می دارد.

ماده 12: موجودی محصولات

موجود نبودن محصول سفارش داده شده، خصوصا به دلیل تأمین کنندگان، سریعا به اطلاع مشتری رسانیده شده و مشتری دارای انتخاب فسخ سفارش می باشد.

مشتری پس از آن دارای حق درخواست استرداد وجه یا معاوضه محصول می باشد. فروشگاه بنی ماما هیچ تعهدی مبنی بر پرداخت پول به مشتری به منظور جبران خسارت غیر از استرداد وجه پرداخت شده برای کالای مورد نظر ندارد.

ماده 13: تحویل

13-الف: محصولات به نشانی مشخص شده توسط مشتری در فرم سفارش ارسال می شوند مشتری مسئول هرگونه هزینه اضافی در ارسال به دلیل خطا در نشانی و مشخصات تحویل گیرنده می باشد.

13-ب: فروشگاه بنی ماما مسئولیتی در قبال  طولانی شدن زمان تحویل که ناشی از حمل کننده، خصوصا از دست دادن محصول یا اعتصاب باشد ندارد.

13-ج: اگر پرداخت از طریق چک یا انتقال انجام می گیرد، سفارش به مجرد دریافت رسید چک یا تأییدیه انتقال پول به جریان خواهد افتاد. بنابراین، مهلت زمانی قابل اجرا در این مورد مربوط به مواردی است که در روز دریافت رسید چک یا تأییدیه انتقال پول اعمال شده و ممکن است متفاوت از آن مهلت در روز سفارش باشد.

13-د: در صورتیکه اقلام به دلیل موجودی آنها در روزهای مختلفی تحویل داده شوند، زمان تحویل بر اساس طولانی ترین زمان می باشد. با این وجود فروشگاه بنی ماما حق جدا کردن محموله ها را برای خود محفوظ می دارد.

13-ه: فروشگاه بنی ماما مسئول تبعات ناشی از تأخیر در تحویل نبوده و هیچگونه مسئولیتی برای پرداخت پول به مشتری به دلیل جبران خسارت ندارد.

ماده 14: کالاهای آسیب دیده و خطاهای تحویل

14- الف: ضروری است که مشتری در هنگام تحویل، بسته بندی و کالا را مورد بازبینی قرار داده و هرگونه آسیب یا خطا در تحویل را به حمل کننده و فروشگاه بنی ماما در روز تحویل (یا تا اولین روز کاری پس از تحویل) از طریق ایمیل یا تماس گزارش کند.

14-ب: هرگونه ادعایی که پس از این مهلت مطرح شود پذیرفته نخواهد شد.

14-ج: هرگونه ادعایی که بر اساس قوانین بالا و ظرف مهلت مذکور مطرح نگردد در نظر گرفته نشده و فروشگاه بنی ماما را از کلیه تعهدات خود در برابر مشتری مبرا می کند.

14-د: طبق توافق در ادامه مفاد، هرگونه عودت کالا باید قبلا به خدمات مشتریان فروشگاه بنی ماما  گزارش گردد.

14-ه: هزینه های ارسال بر عهده فروشگاه بنی ماما می باشد.

ماده 15: ضمانت مسئولیت محصول

15-الف: صریحا به اطلاع مشتری رسانیده می شود که فروشگاه بنی ماما تولید کننده محصولات نشان داده شده در وب سایت نمی باشد.

بنابراین، در صورت هرگونه خسارت به فرد یا دارایی وی به دلیل نقص در محصول، مشتری فقط می تواند به مسئولیت تولید کننده آن بر اساس اطلاعات مربوط در بسته بندی محصول متوسل گردد.

15-ب: تصاویر و متونی که در رابطه با محصول ارائه شده اند قراردادی نمی باشند. بنابراین، فروشگاه بنی ماما در صورت وجود خطا در هریک از تصاویر یا متون مسئول نمی باشد.

15-ج: فروشگاه بنی ماما هیچ ضمانتی را در رابطه با محصولات ارائه نمی کند. بعضی از اقلام تحت پوشش ضمانت تولید کننده می باشند؛ در این موارد، کارت گارانتی همراه با کالای مورد نظر به مشتری ارسال می گردد. شواهد هرگونه نقص ایجاد شده توسط سهل انگاری، آسیب یا سوء استفاده سبب باطل شدنگارانتی تولید کننده می گردد.

ماده 16: فورس ماژور

در صورت وقوع رویدادی که فراتر از کنترل هریک از طرفین باشد از جمله (و بدون تعصب به عمومیت سابق الذکر) آتش سوزی، سیل، طوفان، خرابی کارخانه، تعطیلی کارخانه، شورش، جنگ، اقدام صنعتی که مانع ورود به تأسیسات شود، دشمنی، در دسترس نبودن مواد اولیه یا هرگونه رخداد دیگری که خارج از کنترل فروشگاه بنی ماما باشد، بنی ماما حق فسخ، تغییر یا تعلیق تعهدات قراردادی را برای خود محفوظ می دارد.

ماده 17: عودت

به دلیل شیوع کرونا در کشور  و بنا به اطلاعیه وزارت بهداشت به فروشندگان ، کالای فروخته شده تعویض یا مرجوع نمی‌گردد. لطفا در خرید خود دقت نمایید.

ماده 18: عدم اعتبار

اگر هریک از این ضوابط و شرایط قابل اجرا نباشد (از جمله هریک از مفادی که در آن فروشگاه بنی ماما  مسئولیت خود را مستثنی کرده است)، قابلیت اجرای سایر بخش های این ضوابط و شرایط تحت تأثیر آن قرار نگرفته و کلیه شروط به قوت و اعتبار خود باقی خواهند ماند.

ماده 19: قانون حاکم:

این شرایط و ضوابط تابع قانون ایران می باشد. در صورت تعارض، دادگاه ایرانی دارای صلاحیت می باشد. در صورت تعارض یا شکایت، مشتری باید در ابتدا با فروشگاه بنی ماما برای راه حل دوستانه تماس حاصل کند.

ماده 20: دارایی فکری

همه مندرجات از جمله، تصاویر، طرح ها، لوگو ها، عکس ها، مواد کتبی و سایر موارد بر روی وب سایت دارای حق تألیف می باشد. همه حقوق جهانی محفوظ می باشد. هرگونه تکثیر مجدد وب سایت به صورت کلی یا جزئی اکیدا بدون رضایت قبلی و کتبی بنی ماما ممنوع می باشد.

به آگاهی می رساند که هریک از علائم تجاری، نام های محصولات و غیره که در وب سایت نمایش داده شده است دارایی شرکت های مالک مربوطه می باشد.

ماده 21: تفسیر، انتقاد، مکاتبات

نقطه نظرات، عقاید، تفاسیر و عموما کلیه مندرجات به هر شکلی که توسط مشتریان در وب سایت نوشته می شود، به طور منظم توسط گروه های ما مورد مطالعه قرار می گیرد.

اگر مندرجات بر خلاف قانون و/یا اخلاق باشد (به عنوان مثال، تبلیغاتی، توهین آمیز، افترا آمیز، تفاسیر نامربوط و …)، بنی ماما  حق رد کردن یا اصلاح مندرجات مربوطه را برای خود محفوظ می دارد.

ماده 22: دارایی

فروشگاه بنی ماما تا زمان پرداخت مبلغ کامل محصولات یا تجهیزات جانبی، مالک محصولات فروخته شده توسط بنی ماما خواهد بود. عدم پرداخت ظرف مهلت داده شده سبب ادعای محصول می گردد. فروشگاه بنی ماما به عنوان خسارت، مبالغ پرداخت شده توسط مشتری را نگاه خواهد داشت. اگر به محصولاتی که در امانت مشتری هستند، خسارت وارد شده یا از بین بروند، مشتری مسئول تبعات آن خواهد بود.